Bankacılık ve Finans Çözümleri

DVA Bilişim ve Yazılım A.Ş., müşterilerine Finansal Suçları tespit etme ve önleme imkanı sağlayan yapay zeka temelli çözümler sağlamaktadır. Dolandırıcılıkla (Fraud) ve Kara Parayla (AML)  mücadele alanında sağladığı lider çözümler, kayıpları gerçek zamanlı olarak durdururken finansal kuruluşların lokal ve uluslararası yasal süreçlere de uyumlu olmalarını sağlamaktadır.

2012’den bu yana Türkiye’nin en büyük bankalarına Kara Parayla Mücadele (AML) ve Dolandırıcılık Mücadele (Fraud Monitoring) Çözümleri sağlamaktayız.

Finansal suçlarla mücadele alanında lider NICE Actimize çözümünü 2012’den bu yana temsil etmekteyiz. Dünya’nın en büyük 10 bankasında ve Türkiye’de başarıyla kullanılan Actimize, Gartner, Celent gibi araşatırma kuruluşları tarafından alanında lider gösterilmektedir.

2019’da Dolandırıcılıkla Mücadele Alanında Lider FeatureSpace  firmasının Türkiye’deki iş ortağı olarak çalışmaya başladık.

“Adaptif Davranış Analitiği Teknolojisi” konusunda uzman FeatureSpace Fraud Hub Platformu Aite (www.aitegroup.com) araştırma kuruluşu tarafından 2019 yılında dolandırıcılıkla mücadelede “Best in Class” olarak sınıflandırılmıştır.

Dolandırıcılıkla Mücadele Alanında Yapay Zeka Temelli “Adaptif Davranış Analitiği” Teknolojisii sunan FeatureSpace halihazırda Dünya’nın önde gelen finans kuruluşları tarafından kullanılmaktadır.

Bitirdiğimiz Projelerden Bazıları:

AML SAM (Şüpheli İşlem Bildirimi) Projesi- 2016

AML CDD/ KYC  (Customer Due Diligence/ Know Your Customer) Projesi- 2018

WLF (Watch List Filtering) Projesi- 2018

Digital Banking Fraud Monitoring Projesi- 2017