FEATURESPACE DOLANDIRICILIKLA MÜCADELE ÇÖZÜMLERİ

ARIC olarak adlandırılan FeatureSpace Fraud Hub çözümü Aite (www.aitegroup.com) araştırma kuruluşu tarafından 2019 yılında dolandırıcılıkla mücadelede “Best in Class” olarak sınıflandırılmıştır.
FeatureSpace (https://www.featurespace.com), Dolandırıcılıkla Mücadele Alanında Lider “Adaptif Davranış Analitiği Teknolojisi” sunmaktadır.
Cambridge Üniversitesi’nde geliştirilen ARIC platformu buluta veya firma lokasyonuna kurulabilmektedir.
ARIC, iç veya dış konnektörlerle ödeme, cihaz bilgisi, diğer fraud çözümlerinden gelen bilgiler gibi… her türlü bilgiyi alabilmekte ve gelen her yeni veriye göre kendi kendine öğrenen “machine learning” platformudur.
ARIC, gerçek zamanlı olarak tüm müşteri verilerini izler; anormallikleri tespit eder ve yeni dolandırıcılık ataklarını oluştuğu anda bloke eder.

Sağladığı Faydalar:

  • Bilinen ve yeni atakları “gerçek zamanlı” olarak durdurun

Gerçek zamanlı Yapay Zeka (machine learning) platformu olan ARIC, her bir müşterinin davranışını öğrenir. Bilinen ve yeni atakları tanımlayarak dolandırıcıları olay gerçekleştiği anda durdurur.

  • ARIC ile “Operasyonel Verimlilik’de” %50 iyileşme sağlayın

ARIC Platformu, Adaptif Davranışsal Analitik teknolojisini kullanarak gelen her müşteri verisini inceleyerek kendi kendine öğrenerir, elle yapılan müdahalelere gerek kalmaz. Müşteriler bu sayede operasyonel verimlilikte %50’ye kadar iyileşmeler görmüştür.

  • “False Pozitif” Miktarınızı %70 Azaltın

Her bir müşterinin kişisel davranış profilini çıkaran ARIC, yeni fraud ataklarını olduğu anda tespit ederken müşteri işlemlerinin sorunsuz devam etmesini sağlar. ARIC, reddedilen işlem adetini %70 düşürerek müşteri memnuniyetini ve geliri arttırır.

  • Ödüller: