ACTIMIZE BANKACILIK VE FİNANS ÇÖZÜMLERİ

B) DOLANDIRICILIKLA (ANTİ-FRAUD) MÜCADELE ÇÖZÜMLERİ

Actimize çözümleri, finansal kayıpları azaltmak, personel verimliliğini artırmak ve portföylere olan saldırıları korumak için lider bankalar tarafından tercih edilmiştir.

Finansal kurumlar için lider risk yönetimi çözümleri sağlayan NICE Actimize, 350’yi aşan finans kuruluşu tarafından kullanılmaktadır.

*   Citigroup

*   Lloyds Banking Group

*   Credit Suisse Group

*   Bank of America

*   Barclays

*   BNP Paribas

*   Bank of Ireland

*  Wells Fargo & Co

*   Capital One

*   DBS Bank

*   Ve daha birçok…

Actimize, sahtekârlık önleme çözümüyle her gün milyarca finansal işlemi anlık olarak izlemektedir.

Geleneksel sahtekârlık önleme çözümleri, dinamik olarak değişen tehditlerle başa çıkmada yetersiz kalmaktadır. Bu tehditleri sadece tanımlamak yeterli değildir. Actimize, büyük bir doğrulukla tehditleri tanımladığı gibi sahtekârlığı önleme ve çözümleme araçları da sağlamaktadır.

Actimize, Gartner, Chartis ve diğer araştırma kuruluşları tarafından alanında uçtan uca çözüm sağlayan lider çözüm olarak tanınmaktadır.

Actimize gelişmiş koruma için bankacılığa özel sahtekârlık önleme gereksinimlerini %100 destekler. Değişen kanallar arasında sürekli gelişen tehditlere karşı koruma sağlar.

Actimize farklı kanallardan oluşan fraud tehlikelerine karşı tek bir platform sağlayarak, 3. Parti çözümlerin de entegre edilebileceği bir yönetim merkezi olarak görev yapar.

Actimize çözümü dolandırıcılara karşı uçtan uca koruma sağlar. Kart, online, mobil, IVR ve iletişim merkezi işlemlerinden doğacak dolandırıcılık tehditlerine karşı hazır analitik modeller kullanır. Gerçek zamanlı olarak anormallikleri ve tehdit kalıplarını tespit ederek finansal kayıpları önler.

Açık analitik araçlarıyla kurum içi modeller geliştirme esnekliği sunar. Bu sayede çok hızlı harekete geçme imkânı sağlanır. Merkezi bir “risk merkezi” olarak risk hesaplarında üçüncü taraf verilerini de kullanabilir.

Gerçek zamanlı olarak sahtekârlık girişimlerini tanımlar; ancak yine de müşterinin meşru işlemleri gerçekleştirmesine izin verir. Dolandırıcılık riskini ve müşteri etkisini etkin bir şekilde dengeler. Çözüm, müşteri deneyimini iyileştirirken, hatalı pozitif uyarıları azaltır.