CALLSIGN : Dolandırıcılıkla Mücadele ve Kimlik Doğrulama Çözümü

• Kimlik Doğrulamada dünya lideriyiz ve 2020’de dijital tanımlama konusunda üç Gartner Pazar Kılavuzunda belirtilen tek firma olarak Gartner tarafından kanıtlandık.
• E-posta veya kullanıcı adı ve şifre (bilgi faktörü) gibi bir Kimlik Doğrulama faktörünü pasif olarak ve ek çaba harcamadan üç faktöre dönüştüren tek sağlayıcıdır. Bankanın, Bilgi, Kalıtım (davranışsal biyometri) ve Mülkiyet (cihaz parmak izi) faktörlerini elde etmesine olanak tanır.
• Platform, cihaz parmak izini, tuş vuruşu dinamikleriyle birleştirir. Akıllı cihaz sensörlerinden (Hareket, Jiroskop, İvmeölçer, Pedometre ve diğerleri) toplanan ve daha sonra Pozitif Tanımlama ve reddedilemez kimlik oluşturmak için kullanılan yüzlerce veri noktasını tarayan çözüm alanında benzersizdir. Bu sayede, minimum kullanıcı etkileşimi ve yüksek doğrulukla SMS -OTP vb. akışlara ihtiyacınızı azaltabilirsiniz.
• Cihaz Parmak İzi teknolojimiz çerez içermez, rakiplerimizin aksine, yazılım ve donanım bileşenleri (tarayıcı, GPU, CPU ve iOS ve Android kriptografik bağlama) aracılığıyla cihazın parmak izini alır. Bu nedenle cihazın benzersiz bir temsili oluşur. Kullanıcı VPN kullansa, tanımlama bilgilerini temizlese ve gizli modu kullansa bile gizlilik korunur.
• Platform ayrıca, risk ekiplerinin yalnızca birkaç tıklamayla algılama ve kimlik doğrulama stratejileri oluşturmasına olanak tanıyan oldukça esnek bir Policy Manager önyüzüyle gelir. Policy Manager, dolandırıcılık ekiplerinin dolandırıcılık/risk düzeylerini tespit etmesine ve kullanıcıya dönüş yapmasına olanak tanır. Örneğin, senaryoya göre müşterinin ilgili kimlik doğrulama metotlarından birini (Davranışsal Biyometri, Anlık Bildirim, SMS OTP, Telefon Görüşmeleri…) kullanması istenebilir.
Ardından kullanıcı, kimlik doğrulama stratejisine uygun olarak farklı temas noktalarında (Kayıt, Oturum Açma, Ödeme ve Hesap etkinlikleri gibi) bu stratejiye uygun olarak deneyimini şekillendirir.

• Callsign tüm iş kolları (perakende, iş, ticari, kartlar) ve tüm dijital kanallar (web, mobil, açık bankacılık ve kartsız) için on-prem çözümler sunmaktadır.