Lider IPTV ve Dijital Bilgilendirme platfromu TriplePlay

Lider IPTV ve Dijital Bilgilendirme platfromu TriplePlay, Assosicated Pres (AP) haber ajansı tarafından kullanılmaya başladı.

Associated Press (AP), merkezi New York’ta bulunan bağımsız, kar amacı gütmeyen bir haber kooperatifidir. Yüzden fazla ülkedeki ekipleriyle AP, son dakika haberlerinden araştırmacı gazeteciliğe kadar dünyanın hikayelerini anlatıyor. AP, yayıncılardan markalara kadar her türden şirketle çalışarak dünya çapındaki izleyicilerin ilgisini çekmeye yardımcı olacak içerik ve hizmetler sağlar.
AP, 2016’da merkezini, gazetecilerinin 7/24 yüzlerce canlı TV ve haber kanalına erişme ihtiyacı duyduğu New York’taki 200 Liberty Caddesi’ne taşıdı. AP, kendisini yeni evine kurarken, kurulacak olan çekirdek IP ağını kullanarak ofisleri boyunca gereken geniş düzeyde video içeriğini dağıtabilecek etkili bir IPTV çözümü aramaya karar verdi.
The Associated Press CTO’su Gianluca D’Aniello, “Associated Press için bir IPTV platformu kullanmanın faydaları, her şeyden önce, önemli ölçüde azaltılmış dağıtım maliyetidir. Geçmişte, her bir editörün masaüstüne ulaşmak ve üzerine ayrı bir TV yerleştirmek için yüzlerce metrelik koaksiyel kablo döşememiz gerekiyordu.” AP, genel merkezinde bu tarz bir çözümü kullanmaktan kaçınmaya kararlıydı, bunun yerine gazetecileri ve daha geniş çalışan tabanı için bir IP ağı üzerinden güvenli ve güvenli bir şekilde canlı TV sunmaya odaklandı.

Çok sayıda masaüstüne teslimat da dahil olmak üzere çok sayıda uç noktaya sahip bir IPTV çözümü için, seçilen platformun dahili ağı etkilemeden ölçeklenebilir olması gerekiyordu.

Bir dizi farklı IPTV çözümüne baktıktan sonra AP, IPTV ve dijital tabelalarını genel merkezinin tamamına ulaştırmak için Tripleplay’i seçti. “Tripleplay bizim için çekiciydi çünkü haber odasındaki editörlerimize ve gazetecilerimize diğer medya kuruluşlarından gelen haber içeriklerini ve aynı zamanda MCR’miz (ana kontrol odası) aracılığıyla dağıttığımız içeriği izleme olanağı tanıyordu.”

Aslında gazeteciler, Tripleplay’in Medya Video Oynatıcı (MVP) masaüstü uygulaması aracılığıyla aynı anda dokuz adede kadar canlı TV kanalını tek bir masaüstünde yayınlama yeteneğine sahiptir. Bu, ihtiyaç duyduklarında birden fazla çıkıştan canlı ve son dakika haberlerine erişebilecekleri anlamına gelir. Ayrıca Tripleplay, tek bir platform çözümü aracılığıyla, tesislerinin etrafındaki ofis genelinde ve toplantı odalarındaki ekranlara dijital bilgi ekranı ve kurumsal mesajlaşmanın teslim edilmesini sağladı.

Bu, Tripleplay’in sağladığı, tamamen entegre olan ve tek bir CMS’den kolayca yönetilen ek bir işlevsellik katmanıydı.

Detaylar için tıklayın